Verification: 491caf15ae3256de If you are using the jQuery library, then don't forget to wrap your code inside jQuery.ready() as follows: jQuery(document).ready(function( $ ){ // Your code in here }); -- If you want to link a JavaScript file that resides on another server (similar to ), then please use the "Add HTML Code" page, as this is a HTML code that links a JavaScript file. End of comment */

Degişkenler Hakkında Bilgi

Değişken Nedir?

Değişken Nedir?

Belirli tipte bilgi tutan değerdir.

Değişkenleri bilgi taşıyan kutular olarak düşünmek faydalı olacaktır. Bunların tek amacı verileri etiketlemek ve bellekte saklamaktır. Bu veriler daha sonra programınız boyunca kullanılabilir. 

Örnek 1:

main(){ var degisken = ‘Değerimiz’; }

main(){
var degisken = 'Değerimiz';
}

 

Değişkenlere Değer Atama
Değişkenleri isimlendirmek bilgisayar programlamasında en zor görevlerden biri olarak bilinir. Değişkenleri adlandırırken, isimler hakkında iyi düşünün. Değişkeninize atadığınız adın başka bir okuyucu tarafından doğru bir şekilde açıklayıcı ve anlaşılabilir olduğundan emin olmak için elinizden gelenin en iyisini yapın.

Bir değişken atadığınızda, = sembolünü kullanırsınız. Değişkenin adı sola, değişkende saklamak istediğiniz değer sağa gider.(Örnek 1)

0 Yorumlar

Yorum Yaz

Yorum Yapmak İçin Lütfen Üye Girişi Yapın.

Güncel Haberler

Sosyal Medya