" İngilizce Nasıl Öğrenilir "

İngilizce Nasıl Öğrenilir?

 

Yazıma hoşgeldiniz arkadaşlar. Bu makalem de ingilizce nasıl öğrenilir kısaca anlatacağım.
Temel olarak yeni bir dil öğrenme olarakta bakabiliriz. Yeni bir dil öğrenme de 2 insan türü vardır. Doğuştan yeni bir dil öğrenmeye yetenekli olan insanlar çabuk çözer ama bizim sorunumuz bu konuda şansız olanlar için. Neyapsamda ingilizce veya yeni bir dil öğrenemiyorum diyenler için.
Öncelikle yeni dili neden öğrenmek istediğimize beynimize işlemeliyiz. Dil amacı karşındaki kişi ile iletişim kurmak için bir yoldur. Dil öğrenmek bu yüzden temelde basittir. Ama yüzyıllar boyunca dilde gelişmiştir ve öğrenilicek bilgide bi okadar fazlalaşmış ve zorluğu bu yönde artmıştır.
Sıfırdan yeni bir dil öğrenmek isteyen biri için izlenilicek adımları sıralamak gerekirse:

Öğrenilecek dile sürekli maruz kalmak .
Örneğin yolda, evde, işte vs. bu dille ilgili radyo programı dinleyebilirsiniz. Müzik, film gibi arka fonda ritim hareket olan dialoglar dikkatimizi dağıtabilir. Bu yüzden ben radyo sohbet programlarını öneriyorum. Beyniniz daha rahat algıyalacaktır. Örnek olarak burdan konuşma paylaştım daha rahat anlayacaksınız beni.

Çalışarak dil konusunda kendini temel seviyeye getirmek
Buzamana kadar yığınla kaynak birikmiş durumda. Size uygun olan seçenekle (video ders, kitaptan, internet sitesi üzerinden vs) çalışmaya başlayarak öğrenilenecek dilde kendini bir miktar hazır hale getirmelisiniz.

Konuşmak
Ne kadar az bilginiz olsada öğrenmek istediğiniz dilde sürekli birileriyle iletişim kurmalısınız. Kilit nokta konuşmaktır.Konuştukca bilgiler beyine tam anlamıyla işlenir ve istemesenizde anlar ve konuşmaya başlarsınız çünki artık beyin için bu kolay birşeydir ve emir veririsiniz o çalışır anlar ve dile gelir.

0 Yorumlar

Yorum Yaz

Yorum Yapmak İçin Lütfen Üye Girişi Yapın.

Güncel Haberler

Sosyal Medya