" Türkiye "

Dünya’da Türkiye

-Türkiye
İnsanları kutuplaştırıyorlar. Nekadar bilsekte bazı fikirleri değiştiremiyoruz.

Türkiye de kesinlikle herkesim (Kürt,Alevi,Sunni…) haksızlığa uğramıştır. Bu yüzden eline gücü alan herzaman karşı tarafın hakkını gasp etmiştir Ettirilmiştir! Bunu kullanan siyaset durumu sömürmüştür ve müslümanlıktan, atatürkçülükten veya özgürlükten bahsetmiştir. Alakası yok! Yani inançlar ve düşünceler, toplumsal siyasi veya kurumsal bir yapı değildir. Kişiseldir.
Devletin görevi kişisel hakları korumaktır. 

֍ Esas Konu * 

Aleviler

  Türkiye Cumhuriyetinin vatandaşları, bu ülke için şehit oldular bu ülke için emek verdiler, bu ülkeye vergisini verdiler. Kimliklerini saklamak zorunda bırakıldılar (The Müslüman bir ülkede*Sevgi, kardeşlik). Hakları gözardı ediliyor. Senin düşündüğün gibi düşünmek zorunda değiller.

Sünniler

 Kamusal alanda dini inançlarından dolayı başı kapalı veya sakallı oldukları için kısıtlandılar. Kısmen çözülmüş olsada halen sorunlar devam ediyor. Muhtemelen dini kullanan örgütler yüzünden ön yargı değişmeyecek.

Kürtler

Ülkemiz üzerinde işlerini görmek isteyenler için Türkiye Cumhuriyetinin süre gelen yanlış siyaseti yüzünden maşa olarak kullanıldı kullanılıyor. 
Onlar bu ülkenin vatandaşı, onlarda bu ülke şehit oldular vergilerini verdiler hakkını alamadılar. Kürtçe konuşmak sorun oldu. İngilizce öğrenmek problem değilken bu ülkenin vatandaşının dilini öğretmesi sorun oldu Oldutturuldu. Normal Türkiye Cumhuriyeti kürt vatandaşı gidipte kürdistan’ı destekleyip arap kürtlerinin içinde olduğu kürdistan’ı savunmaz çünki onlar bile birbirinden farklı (toplumsal,kültürel) ama biz değiliz. 

֍

Bir kısım osmanlıcı bir kısım atatürkçü bir kısım ocubucu. Halbuki hepsi bizim. Nekadar basit değil mi ayrıştırmak. İki tane nokta ikisi atomdan ikisi ayrı kutupta. İzin verdirttirmiyorlar diğer kutbu da sevmemizi.

֍

Atatürkçü olan Osmanlıcı olamıyor Osmanlıcı olan Atatürkçü. Hepsi atamız hepsine sahip çıkılmalı. Atatürk halbuki osmanlı devleti milletini kurtardı. Sağlamasını yapmak zor geliyor bazılarına. Osmanlı devleti diyince dünya da aklına iran, bulgaristan veya başka bir ülke gelen varmı?
Türkiye Cumhuriyetidir devamı… Sahip Çık.

֍

İnsanın doğası muhtemelen sahip olduğunun kıymetini bilmez kaybedene kadar. Sahip olduğumuz potansiyeli ayrımcılık yaparak toplumsal intihara yol açıyoruz! 

Bireysel olarak sorumluluğu yap ayrım yapma! 

 

֍

Ön yargı ve toplumumuzu birbirinden ayıran siyasi güçlerden uzak tutulmalıdır bu ülke. Neden siyasi()=> Devlet gücü.


Gördüğümüzü görmemezlikten geldiğimiz sürece sorunlar bitmeyecek, kaderimiz mi yoksa, yada insanlık o bedene büyük yük…

0 Yorumlar

Yorum Yaz

Yorum Yapmak İçin Lütfen Üye Girişi Yapın.

Güncel Haberler

Sosyal Medya