" Sırada Ne Var? "

Neden Blockchain? Dünya Cumhuriyeti… Devletlerin Yıkılışı(LS)

İnsanoğlu ölümlü bir canlıdır. Sahip olduğu bir nefs’i vardır. Herzaman sahip olduğu ile yetinmeyip daha farklı şeyler istemeye programlıdır. Bu da diğer tüm canlılar(insan,hayvan,bitki…) için tehlike oluşturmaktadır.


Böyle bir varlık potansiyel tehlikedir. Şuana kadar gelmiş geçmiş tüm insanlık, seçilmiş veya seçilmemiş belli bir insan topluluğu tarafından yönetilmektedir. Bu yönetim insanın olduğu herşey için geçerlidir. Örnek: Devlet, grup, dernek, bakanlık veya okul, aklınıza gelebilecek herşey böyledir.

*Bu yöneticilerin nefsini yenip herzaman adaleti sağlayacağına dair hiç bir garanti yoktu. Maalesef bu manada en çok kullanılan şeylerden biride insanların inançları olmuştur. Yani insanın yönetiminde olan herşey diğer ᶜinsanlarᶜ için her zaman tehdit oluşturabilmektedir.


Bu düzende adaletsizlikler, haksızlıklar, yolsuzluklar, sömürgecilikler… hiç bir zaman bitmeyecektir. Adalet dağıtıcı devletler en büyük adaletsizliği yaratan kurumlardır insanlar yüzünden. Devlet kurumu yücedir, belirli bir insan grubunun elinden alınması için blockchain.

/-En başta bahsettiğim ölümlü insanoğlu sadece nefs’i ile savaşmıyor, ne kadar doğru bir insan olsan bile doğru olana sistem karşı olduğu için ölümlü insan hayat mücadelesi için tehditlere boyun eğmektedir. Devletlerin adalet dağıtıcı organları mahkemelerdeki karar mercihleri insandır, satın alınabilinir, tehdit edilebilinir veya başka şeyler. Her anlamda bu böyledir.

-Yıkılacak adaletsiz düzen yerine berlirli insan tarafından kontrol altına alınamayan merkeziyetsiz yönetim modeli doğdu. Blockchain

Sırada ne var? Neden Blockchain?

Oluşturulacak sistem de tek karar verici güç olan insanoğlu nefs ve korkuları olmadan sadece tamamlayıcı yönetim olacaktır. Nedir bu tamamlayıcı yönetim? Örnek verecek olursak, sistemden gerekli yetkileri kazanmış dünyanın herhangi yerinden birbirinden bağımsız on kişiye kriptolu şekilde nasıl karar verilmeli şeklinde soru yöneltilir, cevaba göre sonuç çıkar. Eşit şekilde kripto para ile ödeme sağlanır. Gizlilik esaslı bu döngü iç içe zincirlerle devam ettirilir.

Henüz herşeyin başındayız, çok hızlı bir şekilde hayat evrilecektir. İnsanlar hep birbirinden din, dil, ırk, renk şeklinde ayrılmıştır. Bunları hepsi birilerinin yarattığı kavramlardır hepsi çökecektir. Teknoloji bu işin temeli, Blockchain ilk basamağıdır.

 

Aslında pek birşey anlatmadım, düşünmen için bir yol göstermeye çalıştım. Şimdilik karar senin.

0 Yorumlar

Yorum Yaz

Yorum Yapmak İçin Lütfen Üye Girişi Yapın.

Güncel Haberler

Sosyal Medya