" Evrenin Varlıkları "

Biz nasıl bir evren de yaşıyoruz? (Lextotan Seri 1)

Sabırla okumanızı tavsiye ediyorum.
Dünyamız da bile milyarlarca canlı türü yaşıyorken evrenin boyutunu algılamamız gerçekten güç, ama insan aklının alabileceği şekilde ifade etmeye çalışırız ve ne kadar yetersiz olduğunu zaman geçtikçe gelişen dünya da anlamaya devam edeceğiz.
Bu makale altında pek çok konu hakkında açıklamalar görüşlerimi paylaşacağım ve herşeyin nasıl bi karmaşık yapıda olduğunu az çok anlayacağız. Gerçi insanın biraz akıl üstü bilgilere, komplo teorisi yakıştırma yapması çok muhtemel ama ilgisi olan ve araştıran kişi, düzenin nasıl işlediğini temel olarak kavrayabilir.


Biz:
İnsan. Biz insan olarak biliyoruz ki fiziksel bir bedene sahip somut varlıklarız ve ruha sahibiz yani enerjiye. Binevi bizlerde enerjik varlıklarız ama sahip olduğumuz bir kabuğumuz var.

**-**
Evren’de bu şekilde iki boyutludur. Fiziksel boyutu ve Enerjik boyutu vardır. İki boyutta da sonsuz (çokca) sayıda canlı yaşamaktadır.
Enerji boyutunu sadece dünya olarak düşünmemek gereklidir aynı şekilde evren de var olan tüm gezegenler de bu alana dahildir aynı şekilde fiziksel evrenimizde. Bu konuyla bağlantılı uzaylılar varmıdır tartışmasını açmayacağım bile bunun yerine okadar fazla dünya dışı canlı türü varki bunlar üzerinden ilerleyeceğiz ilerleyen konularda.Herneyse;
**-**
İnsanlık fiziksel bedene sahip oldukları andan bu zamana kadar evrimleşerek diğer boyutla iletişimimiz körelmiştir. Aslında olması gereken de budur.
Ve fiziksel bedenimiz dışında sahip olduğumuz ruh(enerji) aslında bir şekli yoktur, su gibi şekil alır ve aslında akıl sahibi olan bedenimiz değil tamamiyle enerjimizdir ve fiziksel bedenle iletişimini sağlayan beyin araçtır. Bilgileri öğrenen ve yorumlayan enerji varlığımızdır.
(22 Ara 2019)

**-**
Evren ve Dünyamıza bakacak olursak, dünya üzerinde akıl sahibi olan canlı insan ve cinlerdir. İki canlı türü de dünyaya birşekilde bağlıdır. En azından insanlar için teknoloji belli seviyeye ulaşana kadar. Aynı şekilde diğer gezegenler de ise örnek Mars veya Ay üzerinde yaşan canlılar vardır ama nasıl Dünya üzerinde ha deyince Cinleri göremiyorsak diğer gezegenler içinde aynı şey geçerlidir.
**-**
Ayrıca bizim gibi fiziksel bedene sahip olan diğer gezegenler de yaşayan akıl sahibi canlıların bir kısmı fiziksel bedeni sırlarına eriştiği için maddeyi oluşturan titreşimlerin dalga boylarını kırarak birçok engeli aşmışlardır. Tabi budemek değildir ki diğer boyuta madde geçişini sağlıyor böyle birşey mümkün değildir. Bu iki boyutlu nesneye üç boyutlu nesneyi yerleştirmeye benzer.
Sadece maddenin oluşturduğu engeli ortadan kaldırılır. Bunun anlamı ışık hızı ve ötesi, görünmezlik, yerçekimi engeli aklınıza gelebilicek birçok şey ve en önemlisi sahip olduğumuz enerji kontrolü (enerji kontrolünün başka yolları da var) enerji kontrolünün muhtemelen sahip olabiliceğimiz gücün en büyüğüdür. Örnek anlık olduğunuz yerden dünyanın öbür ucundaki istediğiniz mekanı görebileceksiniz.

Bilim kurgu gibi geliyor kulağa ama Evrenin sınırları her anlamda sonsuzdur…Devam Edecek…

0 Yorumlar

Yorum Yaz

Yorum Yapmak İçin Lütfen Üye Girişi Yapın.

Güncel Haberler

Sosyal Medya

X