" Evrenin Varlıkları "

Biz nasıl bir evren de yaşıyoruz? (Lextotan Seri 1)

Sabırla okumanızı tavsiye ediyorum.
Dünyamız da bile milyarlarca canlı türü yaşıyorken evrenin boyutunu algılamamız gerçekten güç, ama insan aklının alabileceği şekilde ifade etmeye çalışırız ve ne kadar yetersiz olduğunu zaman geçtikçe gelişen dünya da anlamaya devam edeceğiz.
Bu makale altında pek çok konu hakkında açıklamalar görüşlerimi paylaşacağım ve herşeyin nasıl bi karmaşık yapıda olduğunu az çok anlayacağız. Gerçi insanın biraz akıl üstü bilgilere, komplo teorisi yakıştırma yapması çok muhtemel ama ilgisi olan ve araştıran kişi, düzenin nasıl işlediğini temel olarak kavrayabilir.


Biz:
İnsan. Biz insan olarak biliyoruz ki fiziksel bir bedene sahip somut varlıklarız ve ruha sahibiz yani enerjiye. Binevi bizlerde enerjik varlıklarız ama sahip olduğumuz bir kabuğumuz var.

**-**
Evren’de bu şekilde iki boyutludur. Fiziksel boyutu ve Enerjik boyutu vardır. İki boyutta da sonsuz (çokca) sayıda canlı yaşamaktadır.
Enerji boyutunu sadece dünya olarak düşünmemek gereklidir aynı şekilde evren de var olan tüm gezegenler de bu alana dahildir aynı şekilde fiziksel evrenimizde. Bu konuyla bağlantılı uzaylılar varmıdır tartışmasını açmayacağım bile bunun yerine okadar fazla dünya dışı canlı türü varki bunlar üzerinden ilerleyeceğiz ilerleyen konularda.Herneyse;
**-**
İnsanlık fiziksel bedene sahip oldukları andan bu zamana kadar evrimleşerek diğer boyutla iletişimimiz körelmiştir. Aslında olması gereken de budur.
Ve fiziksel bedenimiz dışında sahip olduğumuz ruh(enerji) aslında bir şekli yoktur, su gibi şekil alır ve aslında akıl sahibi olan bedenimiz değil tamamiyle enerjimizdir ve fiziksel bedenle iletişimini sağlayan beyin araçtır. Bilgileri öğrenen ve yorumlayan enerji varlığımızdır.
(22 Ara 2019)

**-**
Evren ve Dünyamıza bakacak olursak, dünya üzerinde akıl sahibi olan canlı insan ve cinlerdir. İki canlı türü de dünyaya birşekilde bağlıdır. En azından insanlar için teknoloji belli seviyeye ulaşana kadar. Aynı şekilde diğer gezegenler de ise örnek Mars veya Ay üzerinde yaşan canlılar vardır ama nasıl Dünya üzerinde ha deyince Cinleri göremiyorsak diğer gezegenler içinde aynı şey geçerlidir.
**-**
Ayrıca bizim gibi fiziksel bedene sahip olan diğer gezegenler de yaşayan akıl sahibi canlıların bir kısmı fiziksel bedeni sırlarına eriştiği için maddeyi oluşturan titreşimlerin dalga boylarını kırarak birçok engeli aşmışlardır. Tabi budemek değildir ki diğer boyuta madde geçişini sağlıyor böyle birşey mümkün değildir. Bu iki boyutlu nesneye üç boyutlu nesneyi yerleştirmeye benzer.
Sadece maddenin oluşturduğu engeli ortadan kaldırılır. Bunun anlamı ışık hızı ve ötesi, görünmezlik, yerçekimi engeli aklınıza gelebilicek birçok şey ve en önemlisi sahip olduğumuz enerji kontrolü (enerji kontrolünün başka yolları da var) enerji kontrolünün muhtemelen sahip olabiliceğimiz gücün en büyüğüdür. Örnek anlık olduğunuz yerden dünyanın öbür ucundaki istediğiniz mekanı görebileceksiniz.

Bilim kurgu gibi geliyor kulağa ama Evren’in sınırları her anlamda sonsuzdur…

**-**
Bölüm2: Tanrı Parçacığı Kadın

Her insan’ın sahip olduğu ruh, Allah’ın (yaratıcı) kendisindendir. Anlayabileceğimiz şekilde bir insanın kan vermesi gibi kendinden olan hücreyi başkasında yaşatması.
Yani bu Tanrı parçacığı bir tanesine sahip olan ilk insan Kadın (Adem) ‘dan bugüne ulaşan milyarlarca insan hiç tükenmeden çoğalabilen bir ruhtan (Tanrı parçacığı – enerji) doğarak gelmiştir.
Bu ruh öyle bir şey ki her şeyin etkisi altında kalabilir, yapay zeka gibi sürekli öğrenir, Ama biz farkında değiliz ne olup bittiğinin oanki hislerle anlayabildiğimizi anlarız anlayabildiğimiz kadarını. Örnek olarak Astroloji’de bu temelde çalışır. Yani gezegenlerin oluşturmuş olduğu enerji bile sahip olduğumuz ruh’a etki eder. Kıskançlık öğrenebilen bir şey değildir işte bu tür şeyler biz anne karnında iken Evrendeki etkilerle ruhumuza işlenir. Evren sürekli bir döngü içerisindedir. Yeteneklerimiz de bu bağlamda gelişir. Ruhumuz meydana geldiğinde Evrenin oanki etkisi bize çoktan öğretmiştir onu. Tabi etkiler de çoktur, isimlerimiz, doğduğumuz yer gibi…

Bölüm başlığımıza gelicek olursak, Kadın ;
İnsan çoğalabiliyor ve anlıyoruz ki, sahip olduğumuz ruh’ta çoğalabiliyor. Kadın ve Erkek içinde geçerli ama , dedik ya ruh her şeyin etkisi altında kalıyor diye. fiziksel bedenimiz de dahil. Kadın sahip olduğu yapı sayesinde oluşan reaksiyonlar ile kendisinin sahip olduğu ruh’u aktarabiliyor. Aslında her bebek annesinin bir parçasıdır. Yani herkesin Yaratıcı’nın parçası olduğu gibi. Buyüzden bir insana zarar vermek muhteşem korkunç bir şeydir. Kendine ihanet.

Sonuç olarak Kadın etki gücü yüksek bir canlıdır. Metafizik olarak güçlü olan Kadın karşısında fiziksel olarak güçlü canlı olmalıydı Erkek. Denge her şeydir Evren’de.

Arş Not: Hormonlarımız gerçektir. Ruh beden’i, Beden ruh’u şekillendirir. Evren’de yaşıyorsanız akan suyun bile etkisi vardır üzerimizde.


**-**
Devam edecek…

0 Yorumlar

Yorum Yaz

Yorum Yapmak İçin Lütfen Üye Girişi Yapın.

Güncel Haberler

Sosyal Medya